Як правильно зберігати мелену каву
Відразу слід обмовитися, що зерна починають повільно втрачати свої якості ще з моменту обжарювання. Кожен невірний крок при способі помелу або зберіганні, «забирає» дорогоцінний частинки аромату.
Тара для зберігання
Перед тем, как приступить к более детальному описанию, необходимо определиться с продолжительностью хранения. Существует как краткосрочный, так и долгосрочный вариант. Мировые производители настоятельно не рекомендуют хранить уже смолотый кофе более, чем 14 дней. Считается, что за это время зерна теряют максимальное количество всех полезных свойств. Да, конечно, заваренный напиток будет обладать все еще изумительным ароматом, но гораздо более слабым.
При краткосрочном варианте следует рассматривать следующие виды хранения:
- Паперова упаковка. В даному випадку краще зберігати порошок у заводській тарі. Вона повинна герметично закриватися і мати спеціальний клапан для виходу повітря. Папір не пропускає шкідливі сонячні промені, але при цьому чудово «дихає».
- Жерстяні банки. Дещо поступаються паперових пакетах, але є цілком прийнятним варіантом. Банку також не пропускає промені, проте не володіє такою пропускною здатністю кисню, як у випадку з пакетом. Тим не менш, мелена кава також прекрасно зберігається в такій тарі.
- Багато любителі порошок зберігають у звичайних пластикових банках. Це вкрай небажано, так як до відсутності повітря додається і наявність світла. Подібні фактори негативно вплинуть на смак, навіть якщо мова йде про світовому виробнику.
Кави дрібного помелу, як і великого, повинен зберігатися тільки в темному і сухому місці. Прекрасно для цих цілей підійде звичайний навісна шафа з закривається дверкою. Знову таки, настійно рекомендується молоти каву буквально на кілька порцій.
Якщо ж відсутня подібна можливість, або мелена кава був привезений з-за кордону в достатньому обсязі, тоді слід зберігати перерахованими вище способами.
Існує ще один секрет, якщо необхідно скористатися тривалим зберіганням. Для цього відмінно підійде морозильна камера. Рекомендується заморожувати кави відразу ж після обжарювання. Перед тим, як відправити кави в морозилку, його необхідно герметично закрити в непрозору упаковку. Забороняється виймати і знову класти на заморозку.