Як вибрати каву в зернах
Кава — напій багатогранний. Він може розслабляти, бадьорити, дарувати неймовірну ніжність, а іноді підносити приємну кислинку упереміш з ледь відчутною гіркотою. Про кавовий аромат можна складати поеми, адже він, здається, проникає в самі пори.
Види зерен
З чого починається кави? Звичайно ж з зерен. Для того, щоб правильно вибрати каву в зернах, слід розрізняти його складові. Арабіка і робуста — це два основних кити, з яких народжуються неймовірні купажі.
Арабіка наділяє напій легкістю, м'якістю і бархатистістю, коли як робуста надає щільність і насиченість.
Щоб отримати рідкісний, «грає» всіма фарбами купаж, кавомани зі всього світу витрачають на процес роки. Існує певні стандарти, за якими і можна орієнтуватися новачкові:
- 90% арабіки і 10% робусти наділяє людину бадьорістю і припливом сил;
- напій, у складі якого 80% арабіки і 20% робусти вже володіє легкою кислинкою і ледь помітною гірчинкою;
- 30% робусти в купажі дає можливість сповна насолодитися неймовірною міцністю і насиченістю.
Для любителя м'якого, але тим не менш проникаючого смаку, слід вибирати ті купажі, в яких робусти невелика кількість або повна його відсутність. У більшості світових марок склад зерен може містити лише одну арабіку, однак зібрану з різних точок планети. Така кава буде коштувати трохи дорожче, так як даний вид зерен росте високо в горах, так і врожайність його в рази менше.
Варіанти обжарювання
Другий важливий момент, який надає безпосередній вплив на якість і смак кавового напою — це ступінь обжарювання.
Будь зернової кави проходить одну з таких видів обжарювання:
- світла;
- середня;
- сильна.
Перша ступінь обжарювання в свою чергу поділяється на кілька підвидів. Зерна обсмажуються на низьких температурах короткий проміжок часу. Напій, заварений на подібний зернах, виходить неміцним з ледь вловимим ароматом.
Середня ступінь вважається універсальною, так як дарує божевільний аромат і збалансовану тягучість. Нарівні з легкістю з'являється і кислинка з гіркотою. Кава виходить в міру міцним і насиченим.
Сильне обсмаження дає можливість відчути кислинку в повному обсязі. Крім фортеці з'являється можливість відчути карамельний присмак і щільний аромат димних ноток.
Купити якісний кава в асортименті можна в нашому інтернет магазині за доступною ціною. Можливий самовивіз для жителів Одеси.
Коли зелені зерна кави обсмажують, то спочатку з них випаровується волога, розмір зерен стає трохи більше. Сахароза, яка присутня в складі, трансформується в карамелин, зерна набувають коричневий колір. Також при обсмажуванні формується кафеоль, який надає звичний кавовий запах. Модифікується і текстура зерен – виділяються ефірні масла. На око визначити ступінь обжарювання можна за кольором, який знаходять зерна, ніж він темніше, тим вище ступінь.
Легке обсмажування
У смаку кави слабкою обжарювання чітко простежуються кислі тони. Такий напій дарує максимум користі і бадьорості. Обробка відбувається при температурі 210 градусів, продукт зберігає свій натуральний смак і аромат. Кожен з сортів має особливі відтінки аромату, які йому притаманні.
Особливості слабо обсмаженої кави:
- оригінальний, природний смак;
- виражена кислинка;
- трав'янистий, хлібний запах.
Поверхня зерна стає сухою зі світло-коричневою або кремовою забарвленням. Кавомани обов'язково оцінять тонкий смак і аромат, напій можна поєднувати з молоком. Рекомендується пити на сніданок з-за великого вмісту кофеїну.
Середня обжарка
Кава середньої обжарювання характеризується світло-коричневим кольором (відтінок молочного шоколаду) і гладкою, сухою поверхнею, але ефірні масла вже частково виділяються. Володіє насиченим ароматом. Смак гіркуватий з невеликими нотками солодощі, присутня незначна кислотність. Кофеїну при такій ступеня обжарювання менше, ніж при легкій.
Кава, приготована з таких зерен, має вишуканий смак, який сподобається більшості кофелюбителей. У такий напій можна додавати молоко, вершки, згущене молоко. Але завдяки солодкуватому присмаку в цьому немає особливої необхідності.
Темна обсмажування
Зовнішній вид кави сильної обжарювання за кольором нагадує темний шоколад, на поверхні чітко відстежується наявність ефірних масел, які виділилися в процесі обсмажування. Обробка здійснюється при температурі 240-250 градусів Цельсія.
Такий напій припаде до смаку людям, які цінують сильну фортецю і гіркоту на смак. Підходить для приготування будь-яких кавових напоїв, його можна поєднувати з молоком і з алкоголем.
Варто вибирати зернової кави у відповідності зі своїми смаковими уподобаннями. Головне купувати у надійного продавця, який чітко дотримує всі умови зберігання продукції.